نصب فیبر نوری

fiber optic
fiber optic

نصب فیبر نوری، به شما این امکان را می‌دهد تا از سرعت بالا و پهنای باند برای ارتباطات خود بهره‌برداری کنید. با این خدمات، شما می‌توانید بدون کندی های سرسام آور اینترنت، از سرعت آن لذت ببرید.

 

  • منظور از فیبر نوری (Optical Fiber) در واقع رشته های شفاف شیشه‌ای یا پلاستیکی هستند که درون کابلی با همین نام وجود دارند. اکثرا به جای کابل فیبر نوری، آن را به اختصار “فیبر نوری” می نامند. این کابل ها دیتا را در قالب سیگنال‌های نوری انتقال می‌دهند. دلیل سرعت بالای آن ها نیز همین است.

نصب فیبر نوری یکی از کار هایی است که نیاز به تخصص کافی دارد. چرا که مدل های متعددی دارد و  نصب آن مستلزم دانش و دقت بالایی است. انتخاب مدل، مسیر کابل کشی، تجهیزات نصب، نوع مودم و نحوه اتصال کابل های فیبر نوری به هم (فیوژن) همه نیازمند مشاوره هایی هستند که نتیجه نصب فیبر نوری را تغییر می دهند.

fiber optic
fiber optic

نصب و راه اندازی شبکه فیبر نوری از قدم های زیر تشکیل شده است

قبل از هرچیز، باید نیازها و اهداف کابل کشی فیبر نوری را بررسی کرد.

 

  • آیا صرفا پیوستن به شبکه اینترنت پرسرعت برای شما و سازمان کافی است؟
  • درچه مدت زمانی، چه حجم و چه چه پهنای باندی لازم دارید؟
  • کاربرد اصلی شبکه فیبرنوری برای سازمان شما چیست؟
  • چرا باید فیبرنوری نصب شود؟
  • آیا امکانات مخابراتی در صورت نیاز به اینترنت پرسرعت موجود است؟

استراتژی‌های مختلفی برای نصب کابل فیبر نوری وجود دارد. برای مثال

  • محل عبور کابل فیبرنوری محیط بیرونی (outdoor)  یا داخلی indoor  .چون با توجه به محیط نوع کابل متفاوت خواهد بود
  • تعداد انشعابات: در محیط های صنعتی لازم است کابل فیبرنوری در طول مسیر به محل های مختلفی سرویس دهد در نتیجه برای هر محل حداقل نیاز به ۲ تار (core) فیبرنوری خواهیم بود. بهتر است ۲ کور دیگر برای موارد آینده نگری اضافه گردد. در زمان طراحی به این موضوع دقت و بررسی خواهد شد و نقشه آن طراحی خواهد شد.
  • اتصالات و قطعات

پس از تهیه نقشه نصب و کابلکشی ، باید کابل های فیبر نوری را نصب کنید. این شامل نصب کابل ها در ساختمان، fusion یا جوش فیبرنوری ، راه اندازی سیم بندی و اتصال کابل ها به تجهیزات می باشد. این بخش نیاز به تخصص فنی دارد و بهتر است از متخصصان فیبر نوری کمک بگیرید.

پس از نصب کابل، باید آن را تست کنید تا اطمینان حاصل کنید که درست عمل می کند. برای این کار از دستگاه های تست فیبر نوری OTDR استفاده می کنیم. آزمایش ها شامل اندازه گیری طول کابل، تست توان و میزان اتلاف سیگنال است.

برای حفظ کارکرد بهینه فیبر نوری، باید آن را منظماً همراهی و نگهداری کنید. این شامل تمیز کردن کانکتورها، بررسی و ترمیم خطاها، بررسی و تعویض تجهیزات دیفکتی و آپدیت نرم افزارها می‌باشد.

شرکت راداکو تجربه و تخصص کافی در خصوص نصب و راه اندازی فیبر نوری و زیرساخت شبکه ی مجموعه شما را دارد. همچنین پشتیبانی خدمات آن نیز بعد از اجرای کامل زیرساخت شبکه با تیم متخصص و آموزش دیده‌ی ما خواهد بود.

با کاهش قیمت نصب و راه اندازی فیبر نوری و نزدیک شدن هزینه آن به “کابل شبکه” می توان بدون دغدغه برای به سرانجلم رساندن آن اقدام کرد. این عمل با هزینه معمول، سرعت بسیار بالایی را به شما ارائخ می دهد.

شرکت راهکار داده پرداز کهن (راداکو) با تجربه و دانش فنی بالا، نصب و راه اندازی فیبر نوری را بسیار آسان و سریع به سرانجام می رساند. همچنین، با پشتیبانی فنی مداوم و لحظه ای، همواره آماده‌ایم تا به هرگونه سوال یا مشکلی که شما ممکن است داشته باشید، پاسخ دهیم و راه حلی برای آن ارائه کنیم.

شما میتوانید در قسمت پروژه ها سازمان هایی که راداکو نصب فیبر نوری آن ها را انجام داده است را مشاهده کنید.

شرکت راداکو در زمینه فیبرنوری خدمات زیر را انجام میدهد

طراحی نقشه فیبرنوری و شبکه ارگان، صنعت یا کارخانه

نصب FAT فیبرنوری

نصب کابل ۱۲ کور، ۲۴ کور، ۴۸ کور، ۹۶ کور فیبرنوری

نصب کاست فیبرنوری

نصب پچ پنل فیبرنوری

رفع خرابی فیبرنوری

عیب یابی با دستگاه otdr و شناسایی محل خرابی فیبرنوری

نصب مفصل فیبرنوری

فیوزن فیبرنوری

نصب و کابل کشی drop cable دراپ کیبل برای مشترکین سرویس FTTH مخابرت

بازدید و مشاوره درخصوص راه اندازی شبکه های فیبرنوری

آماده سازی لیست تجهیزات مورد نیاز اهم از سوییچ ها و روترها

fiber optic

شرکت راداکو تا به حال برای سازمان های متعددی پروژه های نصب فیبر نوری را به اتمام رسانده و هم اکنون در حال پشتیبانی آن ها است. شما میتوانید در قسمت پروژه ها نمونه این سازمان ها را مشاهده کنید.

شرکت بین المللی گروه مانی آسیا
اطلاعات تکمیلی خدمات پسیو: نصب و آرایش پچ پنل و پچکوردهای شبکه و فیبر نوری نصب و راه اندازی سیستم
شرکت گسترش توسعه گری پردیس
اطلاعات تکمیلی خدمات پسیو: نصب دستگاه رک نصب کیستون شبکه و تلفن نصب سوئیچ شبکه کابل کشی فیبرکشی نصب پچ