نصب و راه اندازی شبکه

با توجه به رشد و توسعه تکنولوژی و استفاده اینترنت در فضای کسب و کار ، راه اندازی شبکه در سازمان ها به عنوان امری اجتناب ناپذیر و ضروری مورد توجه قرار گرفته است به نحوی که تبادل اطلاعات و استفاده از نرم‌افزارهای سازمانی ، مخصوصا نرم افزار حسابداری در بستر شبکه قابل استفاده می باشد. شبکه شامل مجموعه ای متشکل از سیستم های کامپیوتری، سخت افزار و نرم افزار های مربوط به شبکه و تجهیزات ارتباطی نظیر کابل های شبکه و یا تجهیزات بی سیم است. شبکه کامپیوتری وظیفه دارد تا ارتباطات بین سیستم‌ها را برقرار کند تا کاربران آن شبکه بتوانند داده‌ها و تجهیزات را با یکدیگر به اشتراک بگذارند. شرکت راداکو با بهره گیری از آخرین فناوری های روز دنیا توانایی مشاوره، طراحی و راه اندازی شبکه های سازمانی را در هر اندازه و ابعادی را دارا می باشد به صورتیکه بهینه ترین بستر نرم افزاری برای سازمانها را فراهم آورده شود.

به طور کلی نصب و راه اندازی شبکه های درون سازمانی اساسا شامل دو قسمت خدمات پسیو و خدمات اکتیو می شود.

قسمت اکتیو شامل سوئیچ ها و سرورها و موارد نرم افزاری می شود

Fiber optic cable with strands emitting light

قسمت پسیو شامل اقدامات اجرایی و عملیاتی همچون کابل کشی و ایجاد نود ها می باشد.

هر دو قسمت می بایست طبق اصول و استانداردهای جهانی پیش گرفته شود تا شبکه ایجاد شده بهترین راندمان را داشته باشد. باید توجه داشت که این دو مبحث ارتباط تنگاتنگی با هم دارند و غفلت از یکی دومی را هم تحت تاثیر قرار می دهد.

به منظور نصب و راه اندازی شبکه در هر سازمانی لازم است که ساختار اطلاعاتی و پراکندگی فیزیکی سازمان و همچنین گستردگی عملیات بطور کامل بررسی شود و بر این اساس طرح کامل پیاده سازی شبکه و مکانیزم ارتباطات و تبادل اطلاعات به عنوان توپولوژی شبکه ارائه می گردد و در نهایت با نصب و پیاده سازی شبکه این امکان فراهم می گردد که هر بخش از سازمان، در هر نقطه جغرافیایی به شبکه داخلی وصل شود و دسترسی به اطلاعات و نرم افزارهای نصب شده ، به سادگی در بستر اینترنت فراهم گردد. باید به این نکته اساسی توجه شود که نصب و راه اندازی شبکه متناسب با شرایط کاری و منابع مالی سازمان انجام پذیرد در نتیجه کارشناسان و مشاوران شبکه شرکت راداکو همواره بهینه ترین و مقرون به صرفه ترین توپولوژی شبکه را در اختیار مشتریان خود می گذارد.