طراحی وب سایت

در دنیای مجازی امروز ، داشتن یک وب سایت مناسب و کارآمد یکی از مهم ترین ارکان پیشرفت هر بنگاه اقتصادی محسوب می شود و در برگیرنده هویت و اعتبار آن سازمان خواهد بود و پرداختن به این حوزه حقیقتی است که باور بسیاری از مدیران را در سراسر جهان تغییر داده است به طورییکه حتی سنتی ترین مدیران ، اهمیت آن را درک کرده اند و اقدامات لازم را در راستای طراحی وب سایت خود طرح ریزی نموده اند. هرچند در طی سال های اخیر بسیاری سازمان ها با بی توجهی به فضای مجازی موقعیت خود را در بازار از دست داده اند.

پر واضح است که در تغییر سبک زندگی و فرهنگ جستجوگرانه مخاطبین ،  وب سایت یک شرکت یا مجموعه ، به عنوان پنجره ای فعال ، سبب بهبود برقراری ارتباط با مشتریان و افزایش روز افزون فروش و در نهایت توسعه سازمان خواهد بود، در مقابل آن تصور کنید وقتی فردی اسم شرکتی در فضای اینترنت جستجو کند و اطلاعاتی را پیدا نکند عملا دلسرد می شود و قطعا ذهنیت مثبتی در ذهنش باقی نمی گذارد. حتی اگر عملکرد آن سازمان در تولید محصول و یا خدماتش بسیار مثبت باشد ، بازخورد مثبتی در اذهان بر جای نخواهد گذاشت و به راحتی فراموش خواهد شد.

طراحی یک وب سایت فرآیندی فنی و پیچیده و دانش محور است که با توجه به اهداف راهبردی آن سازمان  لازم است که طرح ریزی و پیاده سازی آن کاملا مهندسی شود.

هرچند با توجه به حیطه گسترده فعالان این عرصه و ابزارهای آماده اغلب اوقات به امری ساده تعبیر می شود که می توان به هر فردی سپرده شود اما با توجه به اهمیت نتایج و خروجی آن چنین نگرشی محکوم به فنا خواهد بود. متاسفانه در چنین شرایطی برخی افراد سود جو از ناآگاهی برخی سازمان ها استفاده می کنند و با دریافت هزینه های غیر منطقی سایتی در اختیار آن ها می گذارند که عملا بی کاربرد بوده و نیاز آن هار را مرتفع نمی کند ، بنابر این برای داشتن یک سایت سازمانی کارآمد اولین گام انتخاب یک تیم طراحی سایت توانمند و آگاه به طراحی سایت سازمانی و فضای کسب و کار است.

 برای اینکه یک وب سایت از صفر به صدِ خود برسد و ماحصل کار قابل قبول باشد، لازم است که تیم های مختلفی بر روی آن کار کنند، از تیم گرافیک گرفته که اولین قدم های طراحی وب سایت را بر می دارد؛ تا تیم تولید محتوا که سایت شما را تکمیل و به روز رسانی می کند. به همین دلیل است که اکثر کارشناسان فرآیند طراحی یک وب سایت را به تلفیقی از هنر و دانش تعبیر می نمایند.

برای اینکه یک وب سایت طراحی و تکمیل شود باید مراتب کار به شرح ذیل انجام شود:

 • طراحی ساختار گرافیکی سایت
 • پیاده سازی طرح گرافیکی به وسیله ی کدهای استاندارد شده
 • تولید محتوای نوشتاری و بصری
 • بهینه سازی و سئو سایت

در دپارتمان نرم افزاری شرکت راداکو هر کدام از فعالیت های ذکر شده توسط تیمی کاملا تخصصی و حرفه ای انجام می شود. به بیان ساده دانش ، خلاقیت و هنر افراد مختلف در چارچوب یک پروژه به هم افزایی خواهد رسید تا نتیجه کار بصورت یک وب سایت متفاوت به مشتری ارائه شود.

تیم طراحی وب سایت راداکو با دانش و تجربه کافی چندین ساله و رزومه ای قوی ، همواره در کنار مشتریان به ارزش آفرینی و رشد و توسعه سازمان از مسیر وب سایت می اندیشد به صورتی که نتیجه بر مبنای استفاده از استانداردهای بین المللی و به روز طراحی سایت در دنیا باشد و با وجود مولفه های جذاب و خلاقانه در طراحی صفحات آن ، پر حجم و سنگین نگردد ، علاوه بر آن بر اساس اصول و مفاهیم سئو قابل توسعه باشد

بدین ترتیب پس از بررسی دقیق و کامل نوع نیازهای سایت ، مخاطبین و فعالیت شرکت و با توجه به نیاز های کارفرما طراحی وب سایت صورت می پذیرد ، در تمامی مراحل مربوط به طراحی سایت از نظرات و پیشنهادات کارفرما جهت بهبود گرافیک سایت استقبال می شود و نظرات با ایده و خلاقیت خود تلفیق می گردد تا در نهایت این پروژه بهترین کار به مشتری ارائه شود. نکته ضروری این روند آن است که

با خلاقیت و ایده پردازیست که می توان یک وب سایت خوب و کارآمد طراحی کنیم زیرا همیشه خلق کردن بهتر از کپی کردن است

مراحل اجرای پروژه طراحی وب سایت توسط راداکو

۱- نیاز سنجی و مشخص کردن هدف طراحی سایت با توجه اهداف راهبردی سازمان
۲- طراحی ساختار گرافیکی وب سایت
۳- پیاده سازی و برنامه نویسی وب سایت در طراحی سایت
۴- کنترل ،تست و رفع خطاها در ساختار طراحی سایت
۵- تهیه متون و محتوای متنی و درج آن در بخشهای مختلف سایت
۶- آموزش ، پشتیبانی و نگهداری سایت
۷- بهینه سازی و توسعه و ارتقاء سئو وب سایت

چنانچه شما تصمیم گرفته باشید تا سایتی شخصی یا شرکتی برای خود داشته باشید، پیش از هر چیز و هر اقدامی، لحظه ای درنگ کرده و درباره محاسن و معایب این ایده با خود کمی فکر کنید. از خودتان سئوالات زیر را بپرسید و سعی کنید جوابی قانع کننده به آنها بدهید:

 • چرا نیاز به سایت دارم؟
 • محاسن داشتن یک سایت برای من چیست؟
 • معایب داشتن یک سایت برای من چیست؟
 • چه میزان می خواهم برای اینکار هزینه نمایم؟
 • آیا هدف من از داشتن سایت، هدفی بلند مدت است یک تنها هدفی کوتاه مدت؟
 • سایت من از کدام نوع است؟ شخصی، فروشگاهی، شرکتی، سازمانی، و یا اجتماعی؟
 • آیا من وقت کافی برای مدیریت کردن یک سایت را دارم؟
 • آیا در سایت من، بازدید کنندگان می توانند نظر دهند و یا سیستم ثبت نامی وجود دارد؟
 • چه طرحی را برای سایتم در نظر گرفته ام؟
 • آیا دوست دارید وب سایت تان همانند دیگر وب سایت ها باشد یا چیزی متفاوت از دیگر وب سایت ها؟
 • آیا محتوا و متون سایت من، آماده هستند؟
 • آیا می دانم چه بخش هایی برای این سایت مورد نیاز است؟
 • حدس می زنید پس از ۱ ماه، ۶ ماه، و ۱ سال، چند بازدید کننده در روز خواهید داشت؟

چنانچه شما، جواب تمامی سوالات فوق را در پیش خود دارید، در اینصورت می توانید با طراحان وب سایت تماس بر قرار کنید و اطمینان ما به شما این است که در این حالت، بیشترین سود زمانی و اقتصادی، نصیب شما خواهد شد. جمله آخر در این خصوص اینکه، بار کج به منزل نمی رسد. برای داشتن وب سایتی که برای شما بطور موثر کار کند، بایستی در ابتدا آن را برای خود تعریف نمایید تا بتوانید آن را از طراح سایت تان بخواهید.